miedzynarodowa-trybuna-kompozytorow-2017

Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów

Kogo Dwójka zgłosi na Międzynarodową Trybunę Kompozytorów?

Nagrania zgłoszone przez Program 2 na tegoroczną 64. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów w Palermo zostaną zaprezentowane w audycji „Nokturn”.

64. Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów (IRC) odbędzie się w tym roku w dniach 15-20 maja w Konserwatorium Vincenzo Belliniego w Palermo. Uczelnia, obchodząca w tym roku jubileusz 400-lecia, jest jednym z partnerów trzyletniego programu Rostrum+, który poszerza zasięg niezwykle istotnej platformy promocji muzyki współczesnej i jej radiowych produkcji, jaką jest Trybuna.

Od powołania do życia w 1955 roku Trybuna wyróżniła ponad 400 kompozytorów i doprowadziła do tysięcy radiowych prezentacji na antenach uczestniczących w niej publicznych radiofonii. W ostatnim sezonie było to 700 odtworzeń utworów zgłoszonych i rekomendowanych na Trybunie!

W trakcie przesłuchań Trybuny działa otwarte dla wszystkich zainteresowanych stanowisko do odsłuchu zgłoszonych nagrań IRCSound, a już po rozstrzygnięciu słuchacze, internauci mogą dokonać swojego wyboru najlepszej kompozycji głosując w specjalnym serwisie streamingowym Listen, Vote, Win.

Na audycję „Nokturn” zapraszamy w poniedziałek (1.05) w godz. 23.00-1.00

link: Polskie Radio Program 2